Novinky

Dorty a lízátka
23. 5. 2024
Máte rádi sladké? Pak si přijdťe smlsnout na naší divadelní komedii Dorty a lízátka!
 

3. ROČNÍK BŘEZNOVÉHO FESTIVALU OCHOTNICKÝCH DIVADEL

5. 3. 2015 19.30 Divadlo KARLA HACKERA - JISKRA

Kašpárek vaří živou vodu aneb O pyšné base  František Čech, Vojtěch Cinybulk 

Dva veselé pohádkové příběhy o Kašpárkovi v podání Loutkového divadla Jiskra určené divákům všeho věku. Vyprávění plné hodných i zlých postav, laskavého humoru a živého zpěvu, které nakonec dobře dopadne.

Individuální výstupy s loutkou - Martin Möglich, Jiří Krása

Netrhejte růže, Pozor!, Sudička

Vítězné výstupy z celorepublikové přehlídky Loutkářská Chrudim

 

12. 3. 2015 19.30 Divadlo Nepřijatelní

Wódny muž Ingrid Hustetowa & Beata Mičerlichowa 

Tom je obyčejný mladý rebel - štve ho konzervativní společnost, miluje starou lužickou srbštinu, chce skládat písničky, spí se svou profesorkou a pohrdá svou matkou. A touží poznat Vodníka - jenže pozná Ute. Existuje vůbec Vodník? "Nekalkuluje, počítá..." Hra o našich nejhlubších touhách, frustracích a pudech. "Nenech se vodníkem stáhnout pod hladinu".

 

17. 3. 2015 19.30 Divadlo Soliteatr

Léčitel Brian Friel 

Léčitelství. Řemeslo, které se nedá vyučit, duchovní úřad bez zodpovědnosti, povolání, které nemá od – do … Fascinující hra o hledání jistot, ztrátě i o naději, původně napsaná formou čtyř po sobě jdoucích monologů, vypráví příběh Francise (Franka) Hardyho, potulného léčitele, který se po té, co absolvoval úmorné štace ve Skotsku a Walesu, vrací do rodného Irska, aby zde načerpal nové síly. Doprovází jej manželka Grace, která jeho géniovi obětovala zázemí rodiny z vyšších vrstev a své společenské postavení, a šupácký, ošuntělý agent showbyznysu Teddy, který tuto dvojici na cestách nikdy neopouští, aniž by sám věděl proč. Prostřednictvím těchto postav poznáváme rezonující metaforu vzájemných lidských pout a ochoty přijmout zodpovědnost za vlastní konání… Jak moc je člověk závislý na případném nezdaru, pokud je jeho talent prokletím i požehnáním?

 

20. 3. 2015 19.30 Pivovarská zahrádka při DS Erben MILETÍN

Husička Štěpán Hak

Úspěšná divadelní hra Husička pojednává o událostech roku 1968, jak je prožívala „obyčejná miletínská rodina“. Od nadšení víry v socialismus s lidskou tváří, přes zradu zemí Varšavské smlouvy, až po odplatu našich hokejistů na Mistrovství světa v ledním hokeji ve Stockholmu v březnu roku 1969. Husička připomíná naši republiku: jaro – „letěla zvysoka“, srpen 68 – „spadla do potoka“, od listopadu 89 po současnost – „porcování HUSIČKY“.

 

24. 3. 2015 Divadlo u.s. Marvin

CHICK Jiří Suchý

Leporelo z nebe o dvou jednáních. Hudební komedie o tom, že i ten nejposlednější má právo realizovat své sny. "Hra, kterou začal Jiří Suchý psát asi kolem roku 1958, nebyla dokončena. Na podzim 2003 se hry chopil soubor u.s. MARVIN, oslovil zkušeného autora Miroslava Černého (např. Co se všechno sesype, když se má práškovat; Ale hlavně opatrně, prosím vás; Dědictví mořské panny), který popsal prázdné listy ve scénáři. Ten byl dále doplněn o některé další písničky Jiřího Suchého ze Semaforu i z předsemaforského období. Raritou jsou některé písničky, k nimž existoval pouze text a které byly nově zhudebněny." (zdroj: scena.cz)

 

26. 3. 2015 Divadlo DIVOCH

Jen pro zvané Jakub Kolár

Henrietta by si moc přála dítě, ale Harry nejenže na její nenápadné signály nereaguje, on na ni už téměř vůbec nereaguje, a navíc Arzenál zase prohrál, sakra! Situace se tak bude muset ujmout trojice moudrých, laskavých a okouzlujících žen, jednoduše řečeno tří  tchyní, z nichž pouze jedna je biologická, ty ostatní nevlastní, ale i to stačí, aby Harrymu vyhlásily pořádnou válku. A když se do toho ještě zaplete krásná sousedka se svými bujnými… květáky a všehoschopný rodinný sluha, je o zábavu na celý večer určitě dobře postaráno!

 

Naši sponzoři

Dolní Chabry   NemoDiving - škola potápění   Kavárna Pod pavlačí   Renovace tonerových kazet

design & developed by trom © Divoch 2015